Farsi/Persian (Iran)English (United Kingdom)Arabian

سمنت پلاست چیست؟

سمنت پلاست يا سيمان پليمر شده نوعی سنگ مصنوعی است که با استفاده از ترکیبات پلیمری و نانو موجب تغییر ساختار مولکولی سیمان و مواد معدنی شده ، و با توجه به انجام واکنش های پلیمریزاسیون و تشکیل شبکه زنجیره ای مستحکم در سیمان بوجود می آید اين واكنش سبب كريستاله شدن سيمان و تشكيل شبكه بلوري در آن مي شود و در نهايت محصول توليد شده به مقاومت فشاری و خمشی حدود 3 برابر بتن می رسد ، همچنین مشخصاتی همچون تراکم بافت مولکولی محصول ، پیوستگی سطحی محصول ، خاصیت آب گریزی ، افزایش چسبندگی و ... را بوجود می آورد . در چنين شرايطي از لحاظ استحکام نسبت به بسياري از سنگهای طبیعی برتری دارد.

در جدول زير مشخصات فيزيكي و مكانيكي سمنت پلاست با سنگ هاي طبيعي مقايسه شده است:

عنوان

سمنت پلاست

سنگ طبيعي (حداقل)

مقاومت فشاري

1000-600   kg/cm2

400 -200  kg/cm2

مقاومت كششي

150-60    kg/cm2

30  kg/cm2

مقاومت سايشي

كمتر از 2/2 g/cm2

4/0  g/cm2

مقاومت دمايي

cycles 500

50 cycles

نفوذ آب

كمتر از 3%

1%-15%

دانسيته

2200   kg/m3

2700   kg/m3


جهت مشاهده مشخصات بیشتر سنگ های مصنوعی سمنت پلاست و نتایج آزمایشگاه روی لینک ذیل کلیک نمائید :در مرحله پليمريزاسيون براحتي مي توان شكست پيوند رنگهاي نامحلول را ايجاد كرد و با استفاده از تكنيك هاي خاص، طرح هاي طبيعي سنگ هاي مرمريت و گرانيت را شيبه سازي كرد.

نوع رنگ بندي سنگ هاي سمنت پلاست شامل رنگ هاي عمقي مي باشد و فاقد هرگونه صنعت چاپ مي شود و در حقيقت حاشيه ها و طرحهاي سنگ كاملا اتفاقي در روند توليد حاصل مي شود.

 

 

نمونه هايي از  "سنگ مصنوعی سمنت پلاست"
سنگ نما مصنوعی سمنت پلاست باردبر

(براي مشاهده تصوير بزرگتر روي تصاوير كليك كنيد)


جهت بازدید از نمونه های اجرا شده و ورود به گالری عکس ها ، روی تصویر ذیل کلیک نمائید:

 

از جمله تولیدات سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 

1- انواع کفپوش های آنتیک و موزائیک های متنوع

 

2- انواع سنگ های نما ، آنتیک ، بادبر ، دکوراتیو در طرح ها و ابعاد گوناگون

 

3- انواع سنگ های پله و زیر پله در طرح های مختلف

 

انواع قرنیز ، جدول ، گلدان ، مبلمان شهری ، شومینه و ...

 

 

برخی از مزایای سنگ های مصنوعی نانو سمنت پلاست :


1- عدم نفوذ تیره گی در بافت داخلی سنگ : در سنگ های طبیعی ، به هنگام نصب که سنگ از براقیت و جلوه خاصی برخوردار است ، این امر به دلیل استفاده از رزین های براق کننده در سطح سنگ های طبیعی می باشد. در اثر عوامل جوی همانند تابش نور خورشید و باران های اسیدی ، بعد از مدتی این رزین ها از بین رفته و سنگ دچار تیرگی اولیه خواهد شد و از براقیت آن کسر می گردد . بعد از از بین رفتن رزین های براق کننده جذب آب سنگ های طبیعی افزایش یافته و به دلیل جذب آب سطحی ، به همراه آب و رطوبت مقدار خاک موجود در سطح سنگ را در خود نفوذ خواهند داد و سنگ دچار تیرگی بیشتر به مرور زمان می گردد.

به همراه خاک و گردوغبارنفوذ یافته ، در حفره های پیوسته و ناپیوسته موجود در بافت سنگ ، باکتری و قارچ نیز نفوذ کرده و به مرور زمان این باکتری و قارچ ها رشد می نمایند (جلبک و سبزه) و بعد از مدتی پس از مرگ آنها ، ایجاد سبزی و سیاهی در بافت سنگ ها نمایان می گردد.

به دلیل جذب آب بسیار پائین ( کمتر از 3% ) ، تراکم مولکولی سطحی و عمقی و عدم وجود حفره های پیوسته و ناپیوسته در بافت داخلی سنگ ، سنگ های سمنت پلاست از قاعده نفوذ تیرگی در بافت داخلی سنگ مستثنی گردیده اند.

 

2- قدرت چسبندگی بیشتر با مصالح ساختمانی : سنگ های طبیعی به دلیل پایه آهکی بودن و نیز به دلیل غیر همسان بودن ضریب انبساط و انقباض سنگ و بتن ، و دوغاب پشت کار ، به مرور زمان خود را از بدنه ساختمان جدا کرده و این سبب ایجاد خسارات و ظاهر نازیبا در ساختمان خواهد شد . جهت رفع این مشکلات در سنگ های طبیعی راه حل هایی ارائه گردیده است ، همچون ایجاد اسکوپ در پشت سنگ ، که به دلیل زنگ زدگی به مرور زمان بی فایده بوده و بعد از چندی مجدداً جدا می گردند. راه حل بعدی پیچ رول پلاک کردن سنگ از روی سطح می باشد ، که این مورد هم ظاهری نازیبا به ساختمان می بخشد و مورد استقبال مصرف کنندگان نمی باشد.

سنگ های مصنوعی سمنت پلاست به دلیل قدرت چسبندگی بیشتر با مصالح ساختمانی و نیز به دلیل استفاده از درصدي سیمان در هنگام ساخت محصول و همچنین به دلیل همسان بودن ضریب انبساط و انقباض سنگ مصنوعی نما و بتن پشت کار ، خود را از بدنه ساختمان جدا ننموده و نصب آنها به راحتی صورت میگیرد ، علاوه بر آن می توان این نوع از سنگ های مصنوعی را با چسب های خمیری آماده و پودری کاشی و ماستیک نصب و اجرا نمود ، علاوه بر این نکات باید توجه داشت که به دلیل مختلف بودن ابعاد ، برش در این سنگ ها به حداقل رسیده و طرح های فراوانی با آن قابلیت اجرا خواهد داشت و بهای نصب کاهش می یابد.

 

3- قیمت کمتر در بازار مصرف نسبت به سنگ های طبیعی : سنگ های طبیعی در بازار مصرف کشور با قیمت بسیار گزاف در اختیار هموطنان قرار میگیرند . بطور مثال سنگ های بی کیفیتی همچون تراورتن که فی السابق به عنوان سنگ های نخاله شناخته می شدند ، هم اکنون با برش ، ساب ، صیقل و بتونه کاری در بدنه اکثر ساختمان ها مورد مصرف قرار گرفته است و قیمتی معادل 45 الی 210 هزار تومان در بازار ایران در حال معامله است .

سنگ های مصنوعی و آنتیک موجود در بازار تحت تکنولوژی های دیگر فی مابین 50 الی 100 هزار تومان در حال فروش می باشد.

سنگ های مصنوعی سمنت پلاست با رنج قیمت ما بین 18 الی 45 هزار تومان ، با طرح ها و رنگ های مختلف و با کیفیتی بالاتر از سنگ های مرمریت قابلیت ارائه در بازار مصرف دارند.

 

4- وزن پائین تر از سنگ های طبیعی : جرم حجمی سنگ های طبیعی 2700 الی 2800 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد ، سنگ های تراورتن جرم حجمی 2500 کیلوگرم بر متر مکعب ، بتن با جرم حجمی 2300 الی 2400 کیلوگرم بر متر مکعب می باشند.

جرم حجمی محصولات سمنت پلاست در حالت عادی 2200 کیلوگرم ، نیمه سبک 1500 – 1700 کیلوگرم بر متر مکعب و حالت فوق سبک بین 500 الی 1100 کیلوگرم می باشد که نسبت به سنگ های طبیعی بسیار سبک تر خواهند بود .

 

5- مقاومت در مقابل یخبندان و گرمایش : در سنگ های طبیعی و بتن به دلیل جذب آب بالا و نفوذ آب در بافت داخلی سنگ و بتن ، در اثر سرمای هوا ، آب نفوذ یافته در سوراخ های پیوسته و ناپیوسته دچار یخ زدگی شده و با یخ بستن آب موجود در بافت آنها و افزایش حجم یخ ، سنگ های طبیعی و بتن ( جدول های خیابانی و موزائیک ها و...) دچار ترک و یا شکستگی خواهند شد. پس ، استفاده از سنگ های با جذب آب بالا در مناطق سردسیر توصیه نمی گردد .

محصولات سمنت پلاست به دلیل عدم ایرادات فوق و جذب آب بسیار پائین ، توان مقاومت سرما تا 50 درجه زیر صفر را دارا می باشند .

همچنین سنگ های طبیعی ، کاشی و سرامیک و بتن در اثر عوامل جوی و تغییرات دمائی (انبساط و انقباض) دچار ترک هایی در پوسته و بافت و یا شکستگی خواهند شد ، ولی سنگ های مصنوعی سمنت پلاست با تحمل سرما تا منفی 50 درجه سانتیگراد و همچنین تحمل دمایی تا مثبت 350 درجه سانتی گراد و تحمل 500 سیکل دمایی متفاوت در اثر سرمایش و همچنین دمای بالا و نیز تلورانس های دمائی دچار ایرادات این چنینی نخواهند شد .

 

6- عایق صوتی و حرارتی : سنگ های سمنت پلاست در جرم حجمی 500 – 1100 کیلوگرم بر متر مکعب ، علاوه بر پائین بودن وزن ساختمان به دلیل استفاده از مواد و ترکیبات خاص ، عایق صوتی و حرارتی در بدنه ساختمان بوده و در مصرف انرژی صرفه جوئی خواهند نمود . همچنین در مقابل صدا تا 40% عایق خواهند بود.

 

7- برخی دیگر از ویژگی های سنگ های مصنوعی سمنت پلاست : فرسایش کمتر نسبت به سنگ های طبیعی ، تنوع در طرح ، رنگ و ابعاد ، مقاومت خمشی بالاتر از بتن و سنگ های طبیعی ، مشابه سازی از سنگ های طبیعی همانند انواع مرمریت و گرانیت را میتوان نام برد.

 

 

 

 
 


فروشگاه سنگ مصنوعی سمنت پلاست سام سنگ
برای دسترسی سریع می توانید از منو محصولات استفاده نمائید.
 • چطور می توان به فروشنده و کالای ارائه شده اطمینان کرد ؟!
 • بررسی اصالت فاکتور های فکس یا ایمیلی
 • راه اندازي دومین خط توليد اتوماتيك سنگ مصنوعي نانو سمنت پلاست
 • گروه صنعتی سام سنگ ، بعنوان برترین غرفه محصولات نوین در نمایشگاه بین المللی مازندران انتخاب گردید
 • گروه صنعتي سام سنگ ( سام فرمينگ ) سازنده انواع قالب هاي سنگ مصنوعي سمنت پلاست ( انواع قالب هاي آنتيك و بادبر نما و انواع كفپوش و موزائيك )
 • (چرا ؟! ) بررسي اجمالي مزايا و معايب نماهاي ساختمان مورد مصرف در ايران ، نماي كامپوزيت ، نماي تماما شيشه ، نماي سراميكي ساختمان ، سنگ هاي تراورتن ، نما آجر ، نماي رنگ و كنيتكس
 • افتخاري ديگر از گروه صنعتي سام سنگ : ساخت شهرك فوق العاده زيباي پرديس تلار در قائمشهر
 • رونمایی از محصولات جدید سنگ مصنوعي سمنت پلاست در یازدهمین نمایشگاه ساختمان مازندران
 • آموزش تکنیک های نوین به همراه خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست
 • افتتاح نمایشگاه های دائمی محصولات سمنت پلاست ، در شهرستان های مازندران
 • گروه صنعتی سام سنگ ، حامی مسابقات فوتبال نساجی مازندران
 • زمان کیفیت را اثبات می کند
 • راه اندازی کارخانه تولید سنگ های مصنوعی آرشااستون (آرشا سنگ)
 • افتتاح نمایشگاه محصولات سنگ مصنوعی سمنت پلاست ، در قائمشهر
 • حضور پرقدرت سام سنگ در دهمین نمایشگاه صنعت ساختمان مازندران
 • تولید پرایمر های مخصوص ، محصولی دیگر از گروه صنعتی سام سنگ
 • تولید چسب پودری آماده ، جهت نصب سنگ های آنتیک مصنوعی و سنگ های طبیعی
 • تولید چسب خمیری آماده کاشی و سنگ آنتیک ، افتخاری دیگر از گروه صنعتی سام سنگ
 • افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات سنگ مصنوعي سمنت پلاست : شركت سام سنگ
 • حضور قدرتمند سنگ هاي مصنوعي سمنت پلاست و ماشين آلات شرکت سام سنگ در دوازدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان
 •